Skocz do zawartości

Aktualności 2022

Strona główna

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” – Cyceron

Szanowni Państwo, Bibliotekarze, dzisiejszy dzień jest Waszym Świętem oraz celebracją czytelnictwa.

Biblioteka jest miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich, miejscem spotkań w czasie i przestrzeni, w którym na odwiedzającego zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki. To właśnie w bibliotece rozbudzona zostaje aktywność intelektualna, społeczna, zawodowa oraz upowszechnienie myśli wielu wybitnych ludzi. Książki są źródłem wiedzy, rozrywki i kultury dla osób w każdym wieku. A Bibliotekarze to strażnicy drukowanego słowa, jednakże niezwykli to strażnicy, bo zamiast strzec zazdrośnie powierzonych im dóbr, rozdają je na prawo i lewo, a im więcej rozdają, tym są szczęśliwsi.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek stanowi doskonałą okazję, by w imieniu Samorządu Powiatu Konińskiego złożyć wszystkim Bibliotekarzom najserdeczniejsze życzenia. Niech praca wśród książek daje Wam moc zadowolenia i satysfakcji. Życzymy, aby pasja czytelnicza i zadowolenie z upowszechniania kultury słowa były zawsze ważnym elementem Waszej pracy.

Życzymy, by każdy kolejny dzień był dla Was nowym rozdziałem księgi dobrych doświadczeń, płynących z kontaktu z czytelnikiem i książką.
 
Starosta Koniński                                                   Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego
 Stanisław Bielik                                                                       Żanetta Matlewska
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting