Jesteś tutaj: 150 rocznica Powstania Styczniowego - Aktualności - 150 rocznica bitwy pod Dobrosołowem

150 rocznica bitwy pod Dobrosołowem

Odczytaniem listu uczestnika bitwy pod Dobrosołowem, ucznia trzemeszeńskiego gimnazjum do rodziców, przez ks. proboszcza – Dariusza Macioszka rozpoczęto uroczystości rocznicowe upamiętniające jedną z najtragiczniejszych bitwy powstania styczniowego na Ziemi Konińskiej.

Sobotnie obchody (2 marca 2013 r.) rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Dobrosołowie, przed rozpoczęciem której, ks. proboszcz – Dariusz Macioszek odczytał list uczestnika bitwy, ucznia trzemeszeńskiego gimnazjum do rodziców, których - mimo ich sprzeciwu - powiadamia o swojej wyprawie do Królestwa by walczyć za Ojczyznę.

Po nabożeństwie uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Dobrosołowa zaprezentowali widowisko patriotyczne. Następnie uczestnicy uroczystości – mieszkańcy gminy wraz z jej władzami - wójtem Januszem Puszkarkiem, drużyny straży pożarnej, duchowieństwo, przedstawiciele Rady Powiatu Konińskiego oraz sąsiednich samorządów, udali się na pobliski cmentarz, gdzie oddano hołd i złożono kwiaty na mogile poległych powstańców.
  • Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Dobrosołowie
  • Przemarsz na pobliski cmentarz
  • Złożenie kwiatów na mogile poległych powstańców na cmentarzu w Dobrosołowie