Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: 150 rocznica Powstania Styczniowego - Aktualności - O wydarzeniach sprzed 150 lat w kleczewskiej książnicy

O wydarzeniach sprzed 150 lat w kleczewskiej książnicy

O największym w XIX wieku zrywie niepodległościowym narodu polskiego rozmawiano Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleczewie. Wydarzenia sprzed półtorej wieku przybliżył gimnazjalistom oraz harcerzom 30 stycznia 2013 r. historyk i  pracownik kleczewskiej książnicy – Maciej Grzeszczak.
 
Uczestnicząca w spotkaniu młodzież z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie oraz zastęp z 39. Drużyny Starszo-Harcerskiej „Katankya”, wysłuchała prelekcji nt. powstania styczniowego oraz osób związanych z polskim zrywem niepodległościowym sprzed 150 lat. Wątkiem wiodącym były wydarzeniom z lat 1863–1864 na ziemi konińskiej i w gminie Kleczew. Tematyka ta jest bliska mówcy, z uwagi na prowadzone od kilkudziesięciu lat badania dotyczące problematyki powstania styczniowego na Ziemi Konińskiej. Prelegent jest autorem książki „Kleczew w czasie powstania styczniowego 1863–1864”.  
 
Po wykładzie gimnazjaliści wspólnie z bracią harcerską obejrzeli wystawę o powstaniu styczniowym, którą od 22 stycznia 2013 r. udostępnia kleczewska biblioteka.
Poprzednie Zdjęcie
  • Maciej Grzeszczak – historyk i pracownik kleczewskiej książnicy
  • Uczestnicy prelekcji
  • Uczestnicy prelekcji
  • Uczestnicy prelekcji
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego