Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: 150 rocznica Powstania Styczniowego - Aktualności - O Powstaniu Styczniowym w Miejskiej Bibliotece Publicznej

O Powstaniu Styczniowym w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Powstanie 1863 r. we wschodniej Wielkopolsce w materiałach archiwalnych Archiwum Państwowego w Poznaniu, Oddział w Koninie – to tytuł wystawy, którą od czwartku 24 stycznia 2013 r. będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 17.30.
 
22 stycznia br. przypada dokładnie 150 rocznica buntu zbrojnego Polaków przeciwko rosyjskiemu zaborcy. W 1863 r. rozpoczęło się Powstanie Styczniowe – jeden z największych i zarazem najważniejszych zrywów narodowo-wyzwoleńczych w dziejach naszego kraju. Wezwani do walki zbrojnej mieszkańcy przedzaborowej Polski wyzwolili w rodakach chęć dążenia do niepodległości, co przyczyniło się do wzmocnienia świadomości narodowej i zmieniło losy kolejnych pokoleń.
 
Ślady powstania zapisane w materiałach archiwalnych przypomni wystawa materiałów archiwalnych, pochodzących z Archiwum Państwowego w Poznaniu, Oddział w Koninie. Prezentowane w MBP w Koninie archiwalia uzupełnią: Wystawa literatury dotyczącej Powstania Styczniowego (zbiory MBP) oraz Powstanie Styczniowe – ze zbiorów członków Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Koninie.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego