Jesteś tutaj: Kultura - Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta w Kleczewie zapraszają  tańczące dzieci i młodzież do udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych „Taniec piękny, taniec zdrowy”. Wydarzenie artystyczne pod Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, odbędzie się 4 czerwca 2018 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Główną ideą Przeglądu jest spotkanie dzieci i młodzieży, nauczycieli i instruktorów kochających taniec i muzykę. Wspólne spotkania służą pogłębianiu zainteresowań młodych ludzi wartościami kultury, w tym stanowiącego jeden z jej elementów tańca.

Chcąc kształtować zainteresowanie tańcem, zapraszamy grupy taneczne działające w gminach i powiatach województwa wielkopolskiego do udziału w naszym Przeglądzie Tanecznym. Zespoły, zaprezentują się na scenie w wybranych przez siebie formach tanecznych. Zgodnie z regulaminem Przeglądu będzie to taniec nowoczesny oraz taniec i piosenka, a także taniec ludowy.

Przedział wiekowy uczestników to od 7 do 19 lat. Wykonawców oceni profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez organizatorów.

Zainteresowanych udziałem w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, prosimy o kontakt z Danutą Plucińską, pracownikiem Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, tel. +48/63  240 32 78 lub kultura@powiat.konin.pl. Zgłoszenia do Przeglądu przyjmuje Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie do 22 maja 2018 r.

PROGRAM PRZEGLĄDU TANECZNEGO:

9:00 – 10:00 / rejestracja i odprawa opiekunów zespołów /Centrum Kultury w Kleczewie, /kolejność prezentacji poszczególnych formacji  tanecznych ustala Organizator/
10:15 / spotkanie na Rynku przy Urzędzie Gminy i ustawienie korowodu
10:30 / przemarsz korowodu tanecznego do centrum Kultury
11:00 / rozpoczęcie Przeglądu – prezentacje artystyczne zespołów tanecznych / w trakcie posiłek dla uczestników Przeglądu / w czasie przerwy technicznej / obrady Jury / część artystyczna
16:00 / zakończenie, wręczenie nagród

Regulamin Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych