WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Strona główna - Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta w Kleczewie zapraszają tańczące dzieci i młodzież do udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych „Taniec piękny, taniec zdrowy”. Wydarzenie artystyczne pod Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Główną ideą Przeglądu jest spotkanie dzieci i młodzieży, nauczycieli i instruktorów kochających taniec oraz muzykę. Wspólne spotkania służą pogłębianiu zainteresowań młodych ludzi wartościami kultury.

Chcąc kształtować zainteresowanie tańcem, zapraszamy grupy taneczne działające w gminach i powiatach województwa wielkopolskiego do udziału w Przeglądzie Tanecznym. Zespoły zaprezentują się na scenie w wybranych przez siebie formach tanecznych. Zgodnie z regulaminem Przeglądu będzie to taniec nowoczesny oraz taniec i piosenka, a także taniec ludowy.
 
Przedział wiekowy uczestników to 7-19 lat. Wykonawców oceni profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez organizatorów.
 
Zainteresowanych udziałem w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych prosimy o kontakt z Danutą Plucińską, pracownikiem Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, tel.: +48/63  240 32 78, e-mail: kultura@powiat.konin.pl. Zgłoszenia do Przeglądu przyjmowane są do 20 maja 2019 r.

PROGRAM PRZEGLĄDU TANECZNEGO:
9:00-10:00 - rejestracja i odprawa opiekunów zespołów (Centrum Kultury w Kleczewie), kolejność prezentacji poszczególnych formacji tanecznych ustala Organizator
10:15 - spotkanie na Rynku przy Urzędzie Gminy i ustawienie korowodu
10:30 - przemarsz korowodu tanecznego do Centrum Kultury
11:00 - rozpoczęcie Przeglądu – prezentacje artystyczne zespołów tanecznych /w trakcie posiłek dla uczestników Przeglądu /w czasie przerwy technicznej /obrady Jury /część artystyczna
14:30 - zakończenie, wręczenie nagród

Lista zakwalifikowanych zespołów na Przegląd Taneczny - Kleczew 2019
Regulamin Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych wraz z Kartą zgłoszenia

Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego