Jesteś tutaj: Strona główna - Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta w Kleczewie zapraszają tańczące dzieci i młodzież do udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych „Taniec piękny, taniec zdrowy”. Wydarzenie artystyczne pod Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Główną ideą Przeglądu jest spotkanie dzieci i młodzieży, nauczycieli i instruktorów kochających taniec oraz muzykę. Wspólne spotkania służą pogłębianiu zainteresowań młodych ludzi wartościami kultury.

Chcąc kształtować zainteresowanie tańcem, zapraszamy grupy taneczne działające w gminach i powiatach województwa wielkopolskiego do udziału w Przeglądzie Tanecznym. Zespoły zaprezentują się na scenie w wybranych przez siebie formach tanecznych. Zgodnie z regulaminem Przeglądu będzie to taniec nowoczesny oraz taniec i piosenka, a także taniec ludowy.

Przedział wiekowy uczestników to 7-19 lat. Wykonawców oceni profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez organizatorów.

Zainteresowanych udziałem w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych prosimy o kontakt z Danutą Plucińską, pracownikiem Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, tel.: +48/63  240 32 78, e-mail: kultura@powiat.konin.pl. Zgłoszenia do Przeglądu przyjmowane są do 20 maja 2019 r.

PROGRAM PRZEGLĄDU TANECZNEGO:
9:00-10:00 - rejestracja i odprawa opiekunów zespołów (Centrum Kultury w Kleczewie), kolejność prezentacji poszczególnych formacji tanecznych ustala Organizator
10:15 - spotkanie na Rynku przy Urzędzie Gminy i ustawienie korowodu
10:30 - przemarsz korowodu tanecznego do Centrum Kultury
11:00 - rozpoczęcie Przeglądu – prezentacje artystyczne zespołów tanecznych /w trakcie posiłek dla uczestników Przeglądu /w czasie przerwy technicznej /obrady Jury /część artystyczna
14:30 - zakończenie, wręczenie nagród

Regulamin Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych wraz z Kartą zgłoszenia