Jesteś tutaj: Starostwo Powiatowe w Koninie - Podsumowanie kadencji samorządu Powiatu Konińskiego w latach 2010–2014 - Planowanie strategiczne i poszukiwanie skutecznych instrumentów sterowania rozwojem powiatu

Nowe podejście do planowania strategicznego oraz poszukiwanie skutecznych instrumentów sterowania rozwojem powiatu stały się wyróżnikiem dla działalności władz powiatu w latach 2010 - 2014.

Samorząd postawił przed sobą dwa cele: kreowanie nowoczesnej wizji rozwoju powiatu w oparciu o partnerstwo regionalne oraz stworzenie odpowiednich warunków i atmosfery dla lokalnej aktywności gospodarczej, głównie małej i średniej przedsiębiorczości mieszkańców.

Największym sukcesem IV kadencji samorządu jest wypracowanie trwałych instrumentów pracy nad ciągłym rozwojem powiatu konińskiego, co pozwoli prowadzić konsekwentną realizację najistotniejszych celów oraz zapewni koncentrację środków na strategicznych działaniach, a tym samym przyspieszy procesy rozwojowe powiatu.