Jesteś tutaj: Starostwo Powiatowe w Koninie - Nieodpłatna pomoc prawna i edukacja prawna

Nieodpłatna pomoc prawna i edukacja prawna

Do uzyskania nieodpłatnych porad prawnych uprawnieni są: młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po 65 roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołowa i awarią techniczną.

W celu zapewnienia jak najlepszego dostępu do  usługi wszystkim mieszkańcom powiatu konińskiego, pomoc prawna świadczona będzie we wszystkich gminach powiatu konińskiego. Aktualny harmonogram dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Konińskiego.

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Biuro Rzecznika Praw Pacjenta