Jesteś tutaj: Starostwo Powiatowe w Koninie - Podsumowanie kadencji samorządu Powiatu Konińskiego w latach 2010–2014 - Upamiętnianie tradycji i krzewienie patriotyzmu

Upamiętnianie tradycji i krzewienie patriotyzmu

Kultura i narodowe dziedzictwo to obszary życia, które samorząd powiatu mijającej kadencji traktował jako równoprawne z innymi elementy harmonijnego rozwoju powiatu. Organizował ciekawe wydarzenia kulturalne oraz przybliżał historię Ziemi Konińskiej. Samorząd wspierał je zarówno finansowo jak i organizacyjnie, podobnie jak nie szczędził środków na imprezy o charakterze masowym, które dawały satysfakcję mieszkańcom i promowały region w kraju oraz poza jego granicami.