Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Wydawnictwa - Inne wydawnictwa - Inne wydawnictwa - 2011 rok

Inne wydawnictwa - 2011 rok

Artykuły sponsorowane:


Wiadomości Turystyczne
16-31 marca 2011 r.

Rowerem w konińskim – Dla ciala i ducha (pdf)

Rowerem w konińskim – Dla ciala i duchaPisząc o turystyce rowerowej w powiecie konińskim można wymienić ponad 600 kilometrów szlaków i tras rowerowych, podać ich kolorystyczne oznaczenie, lokalizację i liczbą miejsc postojowych. Ale to nie te dane sprawiają, że cykliści z konińskiego, Wielkopolski, czy też całego kraju przemierzają tę okolicę  na dwóch kółkach.


 Welcome to Poznań & Wielkopolska
- kwiecień 2011 r.

Powiat Koniński dla ciała i ducha (pdf)

Powiat Koniński dla ciała i ducha Licheń z sanktuarium i całą infrastrukturą noclegową jest dziś jednym z najważniejszych miejsc na mapie turystycznej powiatu. (...) Nie wszyscy jednak wiedzą, że miejsce to może być także znakomitym punktem do rozpoczęcia aktywnej turystyki na Ziemi Konińskiej.


 


Welcome to Poznań & Wielkopolska
- wrzesień 2011 r.

Turystyka świetny biznes (pdf)

Turystyka świetny biznesMiliony euro w połączeniu z zainwestowanymi milionami złotówek sprawiły, że to turystyka jest po energetyce drugą siłą konińskiej gospodarki. I to taką, która wciąż mocno się rozwija.

 Szlak Piastów - Szlak Jagiellonów (pdf)
Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej…

Szlak Piastów - Szlak JagiellonówZiemia Konińska w Rocznikach czyli kronikach sławnego Królestwa Polskiego Jana Długosza (zm. 1480), naszego najwybitniejszego dziejopisa była tematem do którego często powracał autor. To dzieło, które uznaje się za najwybitniejszą kronikę średniowiecznej Europy i zarazem dzieło, które oddziela tę epokę od Odrodzenia. Roczniki – zwłaszcza jego pierwszą księgę nazwaną Chorografią, zawierającą dokładny jak na owe czasu opis ziem polskich, rzek, jezior, puszczy itd., można uznać także za pierwszy polski „przewodnik” po ziemiach Królestwa Polskiego w dobie największego jego rozkwitu...


 


Wodna przygoda na Ziemi Konińskiej

Wodna przygoda na Ziemi KonińskiejPo raz drugi zachęcamy do uprawiania aktywnej turystyki. Tym razem gwarantujemy niezapomniane przeżycia na akwenach wodnych i rzekach Ziemi Konińskiej. Zachęcamy do obcowania z jednym z potężnych żywiołów, jakim jest woda, której atuty od lat odkrywają mieszkańcy tego regionu i przybywający tu z różnych zakątków kraju. 

Wodna przygoda na Ziemi Konińskiej (7.90 MB [treść pliku])
Wodna przygoda na Ziemi Konińskiej
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego