Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Wydawnictwa - Inne wydawnictwa - Inne wydawnictwa - 2016 rok

Inne wydawnictwa - 2016 rok


Piękno od pokoleń

Piękno od pokoleńPowiat koniński jest w grupie największych powiatów w Polsce. Tworzy go aż 14 gmin. Na jego terenie można zobaczyć wyjątkowe miejsca, uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach, odczuć gościnność i życzliwość mieszkańców. Powiat koniński zaskakuje różnorodnością oraz połączeniem tradycji z nowoczesnością. Dlatego warto go poznać, a jeżeli się już zna – spróbować odkryć na nowo. Zachętą do tego może być nowy album, zawierający zdjęcia pokazujące krajobraz, turystykę, architekturę, kulturę i gospodarkę. Mówi on obrazem o tym, co wartościowe i charakterystyczne. Pokazuje aktywność tej części Wielkopolski. I podkreśla znaczenie powiatowej wspólnoty.


Śladami historii i tradycji kulturowych Powiatu Konińskiego

Śladami historii i tradycji kulturowych Powiatu KonińskiegoPowiat koniński położony we wschodniej części województwa wielkopolskiego, w okresie przedrozbiorowym miał zupełnie odmienne granice administracyjne i był częścią województwa kaliskiego. Graniczył z powiatami gnieźnieńskim, kaliskim i pyzdrskim tegoż województwa oraz kruszwickim i radziejowskim należącymi do województwa brzesko-kujawskiego, łęczyckim w województwie łęczyckim, sieradzkim w tymże województwie; także Inowrocławiem w województwie inowrocławskim.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego