XIII Powiatowa Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

Niedziela minęła w powiecie konińskim pod znakiem sportowych rozgrywek. Na hali sportowej w Żychlinie zmierzyły się reprezentacje gmin powiatu konińskiego podczas XIII Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

O miejsca na podium walczono w 10 konkurencjach: przeciąganie liny, wielobój rodzinny, rzuty karne do bramki na punkty, wielobój rekreacyjny, warcaby 64 polowe, szachy, rzut lotką do tarczy, tenis stołowy czy podnoszenie ciężarka 17,5kg. Poza rywalizacją sprawnościową można było spróbować swych sił w konkursie wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego.

W przeciąganiu liny najlepiej zaprezentowała się drużyna z Wilczyna. Reprezentanci tej gminy okazali się także bezkonkurencyjni w rzucie lotką do tarczy. Z kolei, najwięcej celnych rzutów karnych do bramki oddali zawodnicy z Goliny. Kleczew dominował w rozgrywkach szachowych i w podnoszeniu ciężarków. W warcabach nie mieli sobie równych reprezentanci Ślesina. Oni też popisali się największą wiedzą sportową. W tenisie stołowym najlepsi okazali się reprezentanci Starego Miasta a w wieloboju rodzinnym triumfowała gmina Rychwał.

W klasyfikacji ogólnej XIII Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Rychwał. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gmina Kleczew a na najniższym stopniu podium - gmina Ślesin.

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczyli Starosta Koniński Stanisław Bielik, prezes Konińskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Tadeusz Nowicki oraz dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie Anna Matczak-Gaj.

Zawodnicy zwycięskich drużyn w poszczególnych dyscyplinach reprezentować będą Powiat Koniński podczas finału Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi, która odbędzie się 27 lutego w Przeźmierowie.

• XIII Powiatowa Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi
Następne Zdjęcie