Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

Podwójny sukces samorządowca z powiatu konińskiego

Paweł Szczepankiewicz, wójt gminy Wierzbinek został Człowiekiem Roku Polskiego Samorządu i zarazem Najbardziej Podziwianym Wójtem 2009 r.

Do tegorocznej edycji Konkursu "Innowator", zorganizowanego przez Centrum im. Adama Smitha, kandydaturę samorządowca z Wierzbinka zgłosił Starosta Koniński Stanisław Bielik

Nagrody Innowator wręczono wyróżniającym się samorządowcom po raz trzeci. O tym, do kogo trafią zadecydowali również samorządowcy. Są to bowiem nagrody środowiska przyznawane marszałkom, prezydentom, starostom, burmistrzom i wójtom, którzy cieszą się najwyższym uznaniem środowiska lokalnego.

Wczoraj (3 grudnia), podczas uroczystej Gali w Warszawie, prawdziwy triumf święcił wójt gminy Wierzbinek z powiatu konińskiego. Paweł Szczepankiewicz został podwójnie uhonorowany: wyróżnieniem Grand Innowator 2009 Człowiek Roku Polskiego Samorządu oraz tytułem Najbardziej Podziwiany Wójt 2009.

O podwójnym zwycięstwie Pawła Szczepankiewicza zdecydowała ilość głosów oddanych na niego w Konkursie. Poparcie to jest potwierdzeniem zaufania, jakim wójt cieszy się wśród lokalnej społeczności, jak i przychylności oraz poważania wśród samorządowców.

Wśród laureatów Konkursu znalazły się jeszcze dwie inne osobistości samorządu terytorialnego z Wielkopolski. Najbardziej podziwianym marszałkiem województwa został marszałek Marek Woźniak a w kategorii najbardziej podziwiany prezydent zwyciężył Ryszard Grobelny z Poznania.