WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

"Anulki" z Kleczewa jadą na Ukrainę

Udział w warsztatach artystycznych, to cel najbliższej wizyty na Ukrainie Zespołu "Anulki" z Kleczewa.

Dziesięcioosobowa grupa taneczna będzie gościć w Samogorodku od 3 do 8 lipca na zaproszenie administracji rejonu kozjatyńskiego, z którym powiat koniński współpracuje od 4 lat. Uczestnictwo "Anulek" w warsztatach tanecznych przewidziane zostało w protokole o współpracy partnerskiej pomiędzy samorządami na 2009 rok.

Dzieci z Zespołu wezmą udział w tygodniowym programie zajęć, obejmującym szeroką gamę tańców wszystkich odmian stylistycznych, od tańców standardowych po nowoczesne ze szczególnym uwzględnieniem folklorystycznych.

Gospodarze zaplanowali dla dzieci z Kleczewa wiele dodatkowych atrakcji, m.in. wizytę w Muzeum w Sestrenowce, poświęconemu pamięci pierwszego prezydenta Ukrainy Mychajło Hruszewskiego oraz Muzeum Chleba we wsi Bilopilia. "Anulki zaprezentują się także na scenie podczas festynu ludowego w Samogorodku z okazji nocy Kupały.

Zespół "Anulki", który na co dzień działa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kleczewie, 8 czerwca na VII Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych otrzymał wyróżnienie za interpretację ruchową muzyki w kategorii "inscenizacja taneczna". Nagrodą za całokształt wieloletniej działalności obfitującej w liczne sukcesy jest właśnie udział Zespołu w warsztatach tanecznych na Ukrainie.

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego