WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Konińskie Starostwo laureatem Kryształowego HIT-a

W niedzielę, 1 lutego w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Gospodarczo - Samorządowego HIT Regionów 2008. W gronie jego laureatów znalazło się także Starostwo Powiatowe w Koninie, które uzyskało tytuł HIT w kategorii Ekologia za przeprowadzone w latach 2006 - 2008 termomodernizacje budynków wchodzących w skład majątku powiatu konińskiego.
 
Tytuł HIT 2008 jest trzecim zdobytym przez Starostwo Powiatowe w historii Konkursu, zatem w myśl obowiązującego regulaminu, urząd otrzymał podczas wczorajszej uroczystości HIT Kryształowy. Z rąk przewodniczącego kapituły Stanisława Bielika, kryształową statuetkę odebrała wicestarosta Małgorzata Waszak.
 
Wcześniejsze uznanie Kapituły Konkursu zdobyły takie inicjatywy Starostwa, jak wdrożenie innowacyjnych metod zarządzania i uzyskanie rekomendacji do utrzymania ważności certyfikatu jakości norm ISO 9001-2000 na kolejne lata oraz powołanie Centrum Obsługi Rolnika w Koninie i stworzenie innowacyjnej strony internetowej a także realizacja "Programu usuwania azbestu z terenu powiatu konińskiego...".
 
Do ubiegłorocznego Konkursu zgłoszono inwestycje ekologiczne, polegające na termomodernizacji budynków: Starostwa Powiatowego w Koninie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie. Prace wykonane w obiektach obejmowały m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę elementów instalacji grzewczej, a w przypadku budynków Starostwa i Zarządu Dróg również remont i ocieplenie dachów.
 
Starostwo przeznaczyło na ten cel ok. 2 mln.100 tys. zł. Środki pochodziły przede wszystkim z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a ok. 25 % wymienionej kwoty uzyskano w formie pożyczki lub dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

  • Konińskie Starostwo laureatem Kryształowego HIT-a
  • Konińskie Starostwo laureatem Kryształowego HIT-a
  • Konińskie Starostwo laureatem Kryształowego HIT-a
  • Konińskie Starostwo laureatem Kryształowego HIT-a
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego