Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

W najbliższy piątek (6 lutego) w Starostwie Powiatowym w Koninie odbędzie się Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego oraz patronatem medialnym Wydawnictwa "Przegląd Koniński".

Celem organizowanego od 6 lat konkursu jest propagowanie wiedzy konsumenckiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz zachęcenie młodzieży do zdobywania praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. Nad jego tegorocznym przebiegiem czuwać będzie komisja w składzie: Bernadeta Szmytka - Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Koninie, dziennikarz Radia Merkury Iwona Krzyżak, Rzecznik Prasowy Starostwa Marta Bagrowska oraz pracownik Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Koninie, Karolina Przybylska.

Program Powiatowego Finału Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej:
 10.00 - powitanie uczestników konkursu,
10.00 - 11.15 - eliminacje pisemne (test),
11.15 - 12.00 - emisja filmów edukacyjnych o powiecie konińskim, obrady Komisji Konkursowej,
12.00 - 12.20 - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom