WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

11. Spływ po Wielkiej Pętli Wielkopolski

Lokalna Organizacja Turystyczna „MARINA” po raz jedenasty organizuje spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski”. Już 12 września będzie można wziąć udział w tym największym w regionie wydarzeniu kajakowym i przeżyć niezapomnianą wodną przygodę.

W tym roku kajakarze ruszą z przeprawy promowej w Ladorudzu (gm. Krzymów) rzeką Wartą z przystankiem na Konińskich Bulwarach, do miejsca dla kajakarzy przy przeprawie promowej w Sławsku (gm. Rzgów), gdzie na zakończenie spływu czeka na nich wielkie grillowanie. W ramach imprezy uczestnicy mają zapewnione: sprzęt kajakowy wraz z kapokami, opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie, catering na zakończenie spływu oraz transport z Konina do Ladorudza oraz ze Sławska do Konina.

W około 18-kilometrowym spływie może uczestniczyć każdy, kto zgłosi się w odpowiednim czasie i dokona opłaty – 60 zł za osobę. Zgłoszenia będą przyjmowane od 8 sierpnia (sobota) od godziny 10:00 osobiście w biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej „MARINA” (ul. Dworcowa 2) lub mailowo na adres: kontakt@turystyka.konin.pl (w przypadku zgłoszeń e-mail należy załączyć potwierdzenie dokonania wpłaty).

Organizatorzy nie prowadzą rezerwacji miejsc oraz nie uwzględniają zapisów i wpłat na konto dokonanych przed 8 sierpnia. Ilość miejsc jest ograniczona (120) i decyduje kolejność zgłoszeń. W soboty biuro czynne jest od godz. 10:00 do 14:00, a w dni powszednie od 9:00 do 17:00.

Harmonogram spływu (może ulec zmianie):
10:00 ZBIÓRKA (parking na ul. Grunwaldzkiej w Koninie)
10:15-10:45 Dojazd na miejsce startu (Ladorudz, przeprawa promowa)
10:45-11:30 Rejestracja uczestników, przydzielenie sprzętu pływającego, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na wodzie
11:30-14:30 START/ rozpoczęcie spływu – Ladorudz - Sławsk  (na trasie planowany jest półgodzinny przystanek na Bulwarze Nadwarciańskim)
14:30-15:00 META/ zakończenie spływu – zdanie kajaków z osprzętem, poczęstunek na przystani promowej w Sławsku
15:00 Transport uczestników (parking na ul. Grunwaldzkiej w Koninie)

Zapraszamy do śledzenia informacji o wydarzeniu na fanpage’u organizatora w serwisie facebook (fb/lotmarina). Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Regulamin spływu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.lotmarina.pl oraz www.turystyka.konin.pl.
11. Spływ po Wielkiej Pętli Wielkopolski
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego