Nauczyciel z pasją dociera do swoich uczniów na rowerze

W trudnym czasie pandemii Artur Rosiak, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, odwiedza na dwóch kółkach swoich wychowanków, aby z nimi porozmawiać i ich wesprzeć.

Biorąc pod uwagę, że ma on pod opieką klasę liczącą 36 uczniów, zadanie nie jest łatwe. Pan Artur pokonuje setki kilometrów, a jego dzienny rekord to aż 109km.

Projekt wuefisty „Lekcja wychowawcza-Tour de 1THR” nie tylko zdobył uznanie uczniów i rodziców, ale także zainteresował redakcję Dzień Dobry TVN. Ekipa telewizyjna towarzyszyła mu podczas jednej z rowerowych wizyt. Tak, nauczyciel opowiedział o swoim pomyśle redaktorowi Marcinowi Sawickiemu: „Zawsze się dużo myśli podczas biegania i kiedy biegłem Wings for Life, (…) miałem dużo czasu na myślenie, o swojej klasie zwłaszcza. I pomyślałem sobie, że odpowiem na ich żądania, bo dostawałem takie sygnały, że tęsknią za szkołą, że jest źle, że nie zawsze materiał rozumieją”.

Gratulujemy pomysłu na pracę z młodymi ludźmi i życzymy szerokiej drogi podczas pokonywania kolejnych rowerowych tras.
  • Nauczyciel z pasją dociera do swoich uczniów na rowerze