WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

XXII Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

Już w najbliższy weekend dużo sportowych emocji w powiecie konińskim. O miano najlepszych lekkoatletów rywalizować będą reprezentanci gmin w XXII Zimowej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.
 
Największa sportowa impreza powiatu rozpoczęła się 9 lutego w Golinie. Kolejne dni zmagań sportowych to: 15.02 w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kazimierzu Biskupim oraz 16.02 w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno–Usługowych w Żychlinie.
 
W pierwszym i drugim dniu zawodów o miejsca na podium walczą zawodnicy w grach zespołowych: piłce siatkowej oraz nożnej. W niedzielę, 16 lutego, rozegranych zostanie 6 konkurencji rekreacyjnych. Reprezentacje gmin sprawdzą swoje umiejętności w rzutach do kosza i lotkami do tarczy czy też strzałach piłką na bramkę oraz w wieloboju rekreacyjnym. Uczestnicy spartakiady będą musieli także wykazać się wiedzą o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce i tężyzną fizyczną w podnoszeniu odważnika.
 
Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymają Puchary Starosty Konińskiego, a także reprezentować będą nasz powiat w finale Wielkopolskim Spartakiady, który odbędzie się 1 marca w Wągrowcu.
 
Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć zawodników głośnym dopingiem zapraszamy w najbliższą sobotę do Kazimierza Biskupiego, a w niedzielę do Żychlina.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego