Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

XXII Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

Już w najbliższy weekend dużo sportowych emocji w powiecie konińskim. O miano najlepszych lekkoatletów rywalizować będą reprezentanci gmin w XXII Zimowej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.

Największa sportowa impreza powiatu rozpoczęła się 9 lutego w Golinie. Kolejne dni zmagań sportowych to: 15.02 w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kazimierzu Biskupim oraz 16.02 w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno–Usługowych w Żychlinie.

W pierwszym i drugim dniu zawodów o miejsca na podium walczą zawodnicy w grach zespołowych: piłce siatkowej oraz nożnej. W niedzielę, 16 lutego, rozegranych zostanie 6 konkurencji rekreacyjnych. Reprezentacje gmin sprawdzą swoje umiejętności w rzutach do kosza i lotkami do tarczy czy też strzałach piłką na bramkę oraz w wieloboju rekreacyjnym. Uczestnicy spartakiady będą musieli także wykazać się wiedzą o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce i tężyzną fizyczną w podnoszeniu odważnika.

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymają Puchary Starosty Konińskiego, a także reprezentować będą nasz powiat w finale Wielkopolskim Spartakiady, który odbędzie się 1 marca w Wągrowcu.

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć zawodników głośnym dopingiem zapraszamy w najbliższą sobotę do Kazimierza Biskupiego, a w niedzielę do Żychlina.