WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Najlepsi uczniowie z powiatu odbiorą stypendia Starosty Konińskiego

Starosta Stanisław Bielik spotka się z uzdolnioną młodzieżą z powiatu z okazji przyznania stypendiów.

Stypendia za wyróżniające się wyniki w nauce przyznawane są przez  Zarząd Powiatu Konińskiego od 19 lat. Służą wspieraniu rozwoju indywidualnych zdolności oraz zainteresowań młodych ludzi, a także są formą nagrody za trud i pracę włożone we własną edukację.

W tym roku samorząd przeznaczył na ten cel 180 800,00 zł, dzięki czemu gratyfikację finansową za osiągnięcia w nauce otrzyma rekordowa liczba 110 uczniów.

Pomoc stypendialna (wynosząca 200 zł miesięcznie) trafi do 44 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, 38 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie, 20 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz 8 podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale. Wszyscy stypendyści, zgodnie z kryteriami „Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół powiatu konińskiego" osiągnęli w ubiegłym roku szkolnym średnią ocen na poziomie co najmniej 4,75.

W gronie wyróżnionych stypendium Starosty Konińskiego zabrakło studentów, bowiem żaden ze studiujących absolwentów naszych szkół nie wnioskował w tym roku o wsparcie powiatu.

Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych potwierdzających decyzję o przyznaniu stypendiów odbędzie się 19 lutego o godz. 12.00 w sali 252 starostwa.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego