WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu

Alina Byczyk z Bielaw (gm. Kazimierz Biskupi) reprezentowała powiat koniński i województwo wielkopolskie w ogólnopolskim plebiscycie Mistrzowie Agro 2019. Podczas uroczystej gali na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie, 1 lutego, mieszkanka naszego regionu odebrała wyróżnienie w kategorii Gospodyni Roku.

Plebiscyt Mistrzowie Agro trwał od połowy sierpnia 2019 r. Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Roku, a także Gospodarstwo Agroturystyczne. Alina Byczyk, Gospodyni Roku w powiecie konińskim i województwie wielkopolskim, otrzymała 571 głosów (SMS-ów), plasując się na 13-tej pozycji w ogólnopolskim rankingu.

Plebiscyt burzy stereotypy, wyróżniając tym samym, przedsiębiorcze i wybitne osobowości z polskich wsi. Już po raz czwarty na scenie Centralnych Targów Rolniczych pojawili się prężnie działający rolnicy, dbające o lokalną tradycję Koła Gospodyń Wiejskich, a także oddani i aktywni sołtysi.

Kierujemy słowa uznania oraz gratulacje dla Aliny Byczyk, przewodniczącej KGW Bielawy, laureatki nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego w kategorii „działalność społeczna” w 2019 r.

Zdjęcia: Szymon Starnawski/Polska Press
  • Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu
  • Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu
  • Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego