WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

ZSEU w Żychlinie ma nowoczesne centrum gastronomiczne

Powiat Koniński zakończył rozbudowę Dydaktycznego Centrum Gastronomicznego w Żychlinie. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się w najbliższą środę, 15 stycznia.
 
Rosnące zainteresowanie nauką na kierunkach gastronomiczno-hotelarskich oraz liczne sukcesy uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach z dziedziny gastronomii, sprawiły, że samorząd powiatu podjął decyzję o rozbudowie szkolnego centrum gastronomicznego. Plany inwestycyjne dotyczyły, zarówno zwiększenia metrażu obiektu, jak i wyposażenia go w nowoczesne sprzęty umożliwiające poznanie najnowszych technik przygotowania posiłków. Jego charakter miał też zapewnić prowadzenie kameralnych spotkań w klimacie przyjaznej nauki pod okiem mistrzów.

Władze powiatu przeznaczyły na tę inwestycję ponad milion złotych. Prace budowlane rozpoczęły się w maju 2019 r. i objęły rozbudowę obiektu o nowe pracownie: żywienia z zapleczem magazynowym i obsługi klienta, a także trzy szatnie, dwie łazienki, pomieszczenie magazynowe oraz hol. Dzięki przebudowie holu i pokoju nauczycielskiego oraz pojawieniu się dodatkowego magazynu, nowy wygląd zyskała także stara część budynku. Rozbudowa Dydaktycznego Centrum Gastronomicznego zakończyła się 31 października 2019 r. i kosztowała łącznie 1 058 345,79 zł, z czego 1 015 985,79 zł stanowiły środki powiatu, a 42 360 zł zostały pozyskane z WRPO w ramach projektu "Centrum Mistrzostwa Gastronomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowychw Żychlinie".

Projekt (o wartości 603 069,70 zł) szkoła w Żychlinie realizuje od 1 września 2019 r. i będzie go kontynuować do 30 września 2021 r. Obejmuje on wyposażenie pracowni zawodowych: gastronomicznej oraz obsługi klienta zgodnie z wymaganiami podstawy programowej, czterotygodniowe płatne staże zawodowe u pracodawców dla 70 uczniów oraz przeprowadzenie w nowo oddanych pracowniach szkoleń (barmańskiego, kelnerskiego, baristycznego, sommelierskiego, carvingowego, kucharskiego, cukierniczego i aranżacji stołów), a także warsztatów o tematyce zaburzeń odżywiania i analizy produkcji żywności.
Ze środków projektu zostały też sfinansowane prace malarskie rozbudowanego obiektu.

Uroczyste otwarcie Dydaktycznego Centrum Gastronomicznego odbędzie się 15 stycznia 2020 roku o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych  w Żychlinie.
 
 
Poprzednie Zdjęcie
  • ZSEU w Żychlinie ma nowoczesne centrum gastronomiczne.
  • ZSEU w Żychlinie ma nowoczesne centrum gastronomiczne.
  • ZSEU w Żychlinie ma nowoczesne centrum gastronomiczne.
  • ZSEU w Żychlinie ma nowoczesne centrum gastronomiczne.
  • ZSEU w Żychlinie ma nowoczesne centrum gastronomiczne.
  • ZSEU w Żychlinie ma nowoczesne centrum gastronomiczne.
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego