Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych z powiatu konińskiego

5 grudnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie kolejny raz zagościł nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci, rodziny zastępcze i wspierające je instytucje wzięły udział w warsztatach „Pracownia Świętego Mikołaja”.  Mikołajkowe spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „PEGAZ”.

Powiat koniński, który realizuje wyłącznie rodzinne formy wspierania dzieci pozbawionych opieki, dzięki „Pracowni św. Mikołaja” promuje rodzicielstwo zastępcze oraz umacnia współpracę pomiędzy rodzinami a wspierającymi je instytucjami. Warsztaty stanowiły świetną okazję do nawiązania bliższych relacji, integracji środowiska lokalnego, a przede wszystkim świątecznej zabawy dla najmłodszych.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 250 osób. Podczas spotkania Dorota Kaźmierczak – kierownik Zespołu ds. Pieczy Zastępczej w PCPR w Koninie oraz Elżbieta Sroczyńska – dyrektor jednostki dziękowały gościom za ich wspaniałą, codzienną pracę, wrażliwość i gotowość do niesienia pomocy. Wyrazy uznania oraz najlepsze życzenia skierował do dzieci i ich opiekunów, a także pracowników PCPR starosta koniński Stanisław Bielik.

O mikołajkową zabawę zadbali studenci z Koła Naukowego „PEGAZ” oraz młodzież z konińskich szkół – III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida i Szkoły Podstawowej nr 11. Maluchy z Przedszkola nr 16 i dzieci z rodzin zastępczych z ogromnym entuzjazmem zatańczyły wspólnie zumbę. Poczęstunek dla gości przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kramsku.

Imprezę wsparli liczni sponsorzy – przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświatowych, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy powiatu zaangażowani w rozwój rodzinnej pieczy zastępczej.
  • Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych z powiatu konińskiego
Następne Zdjęcie