Z XII sesji Rady Powiatu Konińskiego

Radni powiatu konińskiego obradowali po raz dwunasty w tej kadencji. Podjęli cztery uchwały i zatwierdzili plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2020 rok.

Na początku posiedzenia, rada wysłuchała wystąpienia Starosty Konińskiego. Stanisław Bielik przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu powiatu oraz podsumował najważniejsze wydarzenia powiatowe, które odbyły się w okresie międzysesyjnym. Poinformował m.in. o podwójnym sukcesie Powiatowego Urzędu Pracy, któremu władze samorządu województwa wielkopolskiego przyznały wyróżnienie za szczególną aktywność i podejmowane działania w ramach sieci EURES w Wielkopolsce oraz III miejsce i nagrodę w wysokości 20 tys. za osiągnięcia w aktywizacji zawodowej bezrobotnych.

Starosta omówił też przebieg tegorocznej edycji ogólnopolskiego festiwalu pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” oraz zachęcał do obejrzenia wystawy prac plastycznych podopiecznych DPS w Ślesinie.

Następnie, zgodnie z przyjętym wcześniej porządkiem obrad, rada podjęła cztery uchwały. Pierwszą z nich, przychylając się do wniosku wójta gminy Wilczyn, wyraziła zgodę na przekazanie gminie w formie darowizny ponad dziewięcioarowej nieruchomości powiatu (o wartości 10 225 zł) położonej w miejscowości Gogolina. Dzięki tej decyzji, na niezagospodarowanym dotąd terenie samorząd Wilczyna będzie mógł stworzyć miejsce do wypoczynku z placem zbaw.

Radni byli też jednomyślni w pozostałych sprawach. Zgodnie zadecydowali o powierzeniu Miastu Konin prowadzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej i przekazali na realizację zadania 100 tysięcy złotych. Zatwierdzili też plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2020 rok, a po przyjęciu zgłoszonych przez zarząd autopoprawek, dokonali zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2027 oraz w budżecie na rok bieżący.
  • XII sesja Rady Powiatu Konińskiego
Następne Zdjęcie