XX „Wystawa Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych” w Ślesinie

Wernisaż prac autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie odbył się 26 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz powiatowych, opiekunowie, terapeuci oraz sami artyści i ich rodziny.

„Wystawy, na które składają się prace naszych podopiecznych mają dwudziestoletnią tradycję. W tym roku przypada ich okrągły jubileusz. Tak jak w latach ubiegłych, ekspozycję tworzy ubiegłoroczny dorobek artystyczny mieszkańców placówki. Wszystkie dzieła zostały wykonane pod czujnym okiem terapeutów w ramach zajęć z arteterapii” mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie.

20. „Wystawa Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych” jest niezwykle barwna i różnorodna. Ekspozycja obejmuje prace malarskie, grafiki, rzeźbę, hafty, kolaże, wyklejanki oraz szyte ręcznie maskotki, a także po raz pierwszy – fotografie. Do powiększenia ekspozycji o tę kategorię sztuki przyczynił się sukces Andrzeja Kowalczyka – autora zwycięskiego zdjęcia w tegorocznym finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Jubileuszowa ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 11 grudnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Serdecznie zapraszamy.
  • XX „Wystawa Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych” w Ślesinie