Szczęśliwa trzynastka dla Aliny Byczyk

Alina Byczyk z Bielaw (gm. Kazimierz Biskupi) reprezentowała powiat koniński i województwo wielkopolskie w ogólnopolskim plebiscycie Gospodyni Roku 2019. Mieszkanka naszego regionu zajęła 13-te miejsce w tych prestiżowych zmaganiach.

Plebiscyt Mistrzowie Agro trwał od połowy sierpnia. Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Roku, a także Gospodarstwo Agroturystyczne.

Najlepsi w każdej kategorii rywalizowali w ogólnopolskim finale. Alina Byczyk, Gospodyni Roku w powiecie konińskim i województwie wielkopolskim, otrzymała 571 głosów (SMS-ów), plasując się na 13-tej pozycji w rankingu.

Prestiżowe tytuły oraz nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali na Centralnych Targach Rolniczych (31 stycznia - 2 lutego 2020 r.) w Nadarzynie koło Warszawy.