WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

15 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie

Środowiskowy Dom Samopomocy obchodził 10 października jubileusz 15-lecia działalności. W Ślesinie wspólnie świętowali uczestnicy ŚDS i ich bliscy, a także przedstawiciele samorządów oraz instytucji działających na rzecz pomocy społecznej w powiecie konińskim.

Obchody jubileuszu przypadły w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Kierownik Ośrodka – Marek Jegliński, otwierając uroczystość, podkreślił jak ważna jest dbałość o zdrowie psychiczne, skuteczna pomoc osobom doświadczających kryzysów psychicznych i ciągłe ulepszanie standardów opieki nad osobami chorującymi.

Goście nie szczędzili ciepłych słów zarówno dla uczestników, jak i pracowników ŚDS w Ślesinie. O początkach działalności – chwilach trudnych, momentach zwątpienia, ale też o ogromnym zaangażowaniu oraz radości z powodu otwartego dzieła opowiedział Tomasz Majewski, pierwszy Kierownik Ośrodka, a obecnie Dyrektor MGOPS w Sompolnie.

Zaproszeni gości wysłuchali prelekcji na temat strategii codziennego dbania o zdrowie psychiczne i unikania zagrożeń wygłoszonych przez znamienitych specjalistów: dr hab. Jakuba Bartoszewskiego – prof. PWSZ w Koninie, dr Jacka Biskupskiego – Kierownika Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie oraz psychologa Zbigniewa Nabzdyka.

Uroczystość uświetniły występy poetyckie i wokalne, a o poczęstunek zadbała Spółdzielnia Socjalna „Razem do Sukcesu” z Kramska.


Źródło: ŚDS w Ślesinie
Fot. Zbigniew Nabzdyk
Poprzednie Zdjęcie
  • 15 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie
  • 15 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie
  • 15 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie
  • 15 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie
  • 15 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego