15 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie

Środowiskowy Dom Samopomocy obchodził 10 października jubileusz 15-lecia działalności. W Ślesinie wspólnie świętowali uczestnicy ŚDS i ich bliscy, a także przedstawiciele samorządów oraz instytucji działających na rzecz pomocy społecznej w powiecie konińskim.

Obchody jubileuszu przypadły w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Kierownik Ośrodka – Marek Jegliński, otwierając uroczystość, podkreślił jak ważna jest dbałość o zdrowie psychiczne, skuteczna pomoc osobom doświadczających kryzysów psychicznych i ciągłe ulepszanie standardów opieki nad osobami chorującymi.

Goście nie szczędzili ciepłych słów zarówno dla uczestników, jak i pracowników ŚDS w Ślesinie. O początkach działalności – chwilach trudnych, momentach zwątpienia, ale też o ogromnym zaangażowaniu oraz radości z powodu otwartego dzieła opowiedział Tomasz Majewski, pierwszy Kierownik Ośrodka, a obecnie Dyrektor MGOPS w Sompolnie.

Zaproszeni gości wysłuchali prelekcji na temat strategii codziennego dbania o zdrowie psychiczne i unikania zagrożeń wygłoszonych przez znamienitych specjalistów: dr hab. Jakuba Bartoszewskiego – prof. PWSZ w Koninie, dr Jacka Biskupskiego – Kierownika Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie oraz psychologa Zbigniewa Nabzdyka.

Uroczystość uświetniły występy poetyckie i wokalne, a o poczęstunek zadbała Spółdzielnia Socjalna „Razem do Sukcesu” z Kramska.

Źródło: ŚDS w Ślesinie
Fot. Zbigniew Nabzdyk