ZSEU w Żychlinie pokazało klasę

Uczniowie 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zajęli I miejsce w wojewódzkim konkursie „Pokaż klasę-bądź EKOlogiczny”. Organizatorem zmagań był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnych. Młodzież z Żychlina, w formie krótkiego filmiku, zaprezentowała wszystkie realizowane przez szkołę działania, akcje czy inicjatywy służące idei zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.

Kapituła konkursu, w której zasiadali przedstawiciele WFOŚiGW i naukowcy, wyłoniła zwycięzców 10 października na „Młodzieżowym Kongresie Klimatycznym 2019” podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Uczniowie z Żychlina za zdobycie pierwszego miejsca otrzymali nagrodę w wysokości 12 tysięcy złotych na dalsze działania ekologiczne w szkole.

Opiekunkami projektu były: nauczycielka biologii Joanna Gadomska oraz nauczycielka geografii Agnieszka Marciniak.