WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

ZSEU w Żychlinie pokazało klasę

Uczniowie 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zajęli I miejsce w wojewódzkim konkursie „Pokaż klasę-bądź EKOlogiczny”. Organizatorem zmagań był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnych. Młodzież z Żychlina, w formie krótkiego filmiku, zaprezentowała wszystkie realizowane przez szkołę działania, akcje czy inicjatywy służące idei zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. 

Kapituła konkursu, w której zasiadali przedstawiciele WFOŚiGW i naukowcy, wyłoniła zwycięzców 10 października na „Młodzieżowym Kongresie Klimatycznym 2019” podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Uczniowie z Żychlina za zdobycie pierwszego miejsca otrzymali nagrodę w wysokości 12 tysięcy złotych na dalsze działania ekologiczne w szkole.

Opiekunkami projektu były: nauczycielka biologii Joanna Gadomska oraz nauczycielka geografii Agnieszka Marciniak.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego