Zapraszamy na Chopinowski Koncert Jubileuszowy

Koncert z okazji trzech chopinowskich jubileuszy, 85-lecia Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, 20-lecia kultu chopinowskiego w Żychlinie i Koninie oraz 170 rocznicy śmierci kompozytora, odbędzie się 17 października o godz. 18.00. Zapraszamy na to muzyczne święto do Konińskiego Domu Kultury.

W sali widowiskowej KDK wystąpią z recitalami: wybitna pianistka prof. Bronisława Kawalla, prezes TiFC w Warszawie oraz Filip Pacześny, niezwykle zdolny, młody pianista, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Z kolei, dr Ewa Sławińska-Dahlig i Henryk Janasek wygłoszą słowo o rocznicach. Podczas uroczystości zostaną również wręczone odznaki „mecenas kultu chopinowskiego".

Organizatorami wydarzenia są: Konińska Fundacja Kultury, koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Żychlinie k. Konina, Zarząd Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Koniński Dom Kultury, a patronat honorowy nad koncertem objął starosta koniński Stanisław Bielik.
Zapraszamy na Chopinowski Koncert Jubileuszowy