WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Wielkopolska kadra turystyki rowerowej w Koninie

XVII Wielkopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK w Koninie-Gosławicach odbył się 4-6 października. W trzydniowym zlocie kadry kwalifikowanej turystyki rowerowej wzięło udział blisko 60 osób z całej Wielkopolski, a także z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina.

Program rozpoczął się w piątek od zwiedzania konińskiej Starówki. Następnie, nie bacząc na późną porę i zamkowego ducha, uczestnicy zlotu odkrywali zakamarki Muzeum Okręgowego w Koninie, by na zakończenie dnia udać się do Kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Koninie-Gosławicach.

W sobotę, pomimo zimna i deszczu, rowerzyści przejechali pod opieką komandora Wiesława Muzykiewicza niemal 70 km przez Kazimierz Biskupi, Kleczew, Roztokę, Ślesin oraz Licheń. Na plaży w Ślesinie czekała na nich ciepła strawa, a Brama Napoleońska i gęsiarskie tradycje regionu wzbudziły ogromne zainteresowanie gości.

Ostatnim punktem programu zlotu była wizyta w klasztorze kamedułów w Bieniszewie oraz wyprawa nad osadnik zwany „Turkusowym Jeziorkiem” w strefie inwestycyjnej w Koninie-Międzylesiu.

Podczas obrad Wielkopolskiej Komisji Turystyki Kolarskiej przewodniczący Ryszard Rurka poprowadził dyskusję o dokonaniach i planach liczącej 120 przodowników wielkopolskiej kadry. Tadeusz Krzyżanowski, szef wielkopolskiego Referatu Weryfikacyjnego Kolarskiej Odznaki Turystycznej (w skrócie KOT) wręczył KOT za wytrwałość Ryszardowi Paterkowi z SIGMY Poznań, a dużą złotą KOT Danucie Przygodzie z Kawnic. Rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny, a także wyróżniono kilka testów krajoznawczych, które powstały podczas tegorocznego spotkania.

Zlot, pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego i Prezydenta Miasta Konina, zorganizował Oddział PTTK w Koninie. Trasy prowadzili uprawnieni do kierowaniu ruchem rowerzyści z Sekcji Turystyki Rowerowej CIKLO przy Klubie Turystycznym PTTK w Koninie.


Źródło: Klub Turystyczny PTTK w Koninie
  • Wielkopolska kadra turystyki rowerowej w Koninie
  • Wielkopolska kadra turystyki rowerowej w Koninie
  • Wielkopolska kadra turystyki rowerowej w Koninie
  • Wielkopolska kadra turystyki rowerowej w Koninie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego