Narodowe Czytanie 2019 z Danielem Olbrychskim

Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, reprezentanci instytucji kultury, nauczyciele oraz uczniowie, a także wybitny polski aktor filmowy i teatralny Daniel Olbrychski wzięli udział 7 września w konińskiej edycji Narodowego Czytania.

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

W konińskim Domu Kultury odczytano wybrane fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa i „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Gościem specjalnym wydarzenia zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie był Daniel Olbrychski. Podczas spotkania autorskiego aktor opowiadał o swojej pracy oraz rozmawiał z zebranymi gośćmi.

Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania 2019 otrzymali egzemplarze noweli „Sachem” z okolicznościową pieczęcią.
Współorganizatorami wydarzenia byli: Koniński Dom Kultury, Miasto Konin i Starostwo Powiatowe w Koninie.

Fot.: Mirosław Jurgielewicz
  • Narodowe Czytanie 2019 z Danielem Olbrychskim