WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Licheń-Grąblin. Wspomnienie Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

W środę, 10 lipca, w przypadające święto Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych, w grąblińskim kościele księża marianie oraz wierni modlili się podczas uroczystej Eucharystii o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa modlono się, za wstawiennictwem Matki Bożej, o gorliwość w służbie Bożej i powołaniu otrzymanemu od Boga oraz w intencji sióstr anuncjatek – „strażniczek grąblińskiego lasu”, które duchowo, idąc za przykładem Matki Bożej, pragną podobać się Bogu.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, który do wiernych obecnych w świątyni wygłosił homilię. W słowie marianin podkreślił, że z grąblińskiego lasu nieustannie płynie modlitwa – śpiewana i recytowana przez siostry anuncjatki. Ponadto mniszki starają się naśladować Matkę Bożą poprzez wypełnianie swojego powołania oraz codzienne czynności.

Kapłan dziękował także za obecność sióstr w grąblińskim klasztorze:  – „Obecność sióstr wśród nas jest dla nas znakiem tego, abyśmy przyjmowali nasze życiowe powołanie, realizując je z miłości do Pana Boga. To jest wyzwanie dla naszej drogi wiary – abyśmy pamiętali o Bogu i o Nim myśleli, wypełniając swoje obowiązki, abyśmy robili to z miłości do Boga i bliźniego”.
Ksiądz kustosz zachęcał także do odczytania święta jako zaproszenia Boga do naszego życia. – „Patrząc na Matkę Bożą widzimy w Niej wzór cnót” – mówił homileta.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił parafialny chór Virtus Dei pod dyrekcją Czesława Fijałkowskiego. W koncelebrze Najświętszej Eucharystii uczestniczyli kapłani z domu zakonnego księży i braci marianów z Lichenia: ks. Bogusław Binda MIC, przełożony wspólnoty zakonnej, ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium oraz dwaj mariańscy neoprezbiterzy: ks. Łukasz Gaj MIC i ks. Mateusz Cielecki MIC.

Po zakończonej Mszy św. siostry anuncjatki zaprosiły uczestników nabożeństwa do klasztoru na przygotowaną agapę.

 
Źródło: Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym
 
  • Licheń-Grąblin. Wspomnienie Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych
  • Licheń-Grąblin. Wspomnienie Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych
  • Licheń-Grąblin. Wspomnienie Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych
  • Licheń-Grąblin. Wspomnienie Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego