Specjalne wyróżnienie dla Orkiestry „Quantum”

Orkiestra „Quantum” działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale otrzymała 23 czerwca specjalne wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Kaliszu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej oraz Powiat Kaliski.

W Przeglądzie wzięło udział 14 orkiestr dętych z województwa wielkopolskiego wraz z towarzyszącymi im mażoretkami. Jurorzy oceniali zespoły pod względem prezentacji marszowej oraz koncertowej. Orkiestry prezentowały bardzo zbliżony poziom, a o ostatecznym kształcie rankingu zadecydowały detale.

Reprezentacja z Rychwała zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Orkiestrze Dętej „Quantum” przyznano specjalne wyróżnienie za najlepszą prezentację marszową, co dało grupie przepustkę do wzięcia udziału w eliminacjach regionalnych w przyszłym roku.

Ponadto już w ten weekend (29-30 czerwca) Orkiestra „Quantum” wystąpi jako jedyna reprezentacja z Wielkopolski na XXV Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Białymstoku.
  • Specjalne wyróżnienie dla Orkiestry „Quantum”