Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2019

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza gospodarstwa ekologiczne z Wielkopolski do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: „ekologia-środowisko” oraz „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Zgłoszenia udziału wraz ze szczegółowym opisem i dokumentacją zdjęciową należy kierować do 21 czerwca br. za pośrednictwem kierowników Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego do Działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu z dopiskiem „Konkurs” (ul. Sieradzka 29, 60-163 Poznań).

Komisja konkursowa, powołana przez Dyrektora WODR w Poznaniu, dokona kompleksowej oceny zgłoszonych gospodarstw według kryteriów regulaminu konkursu, a także dokona nominacji do finału krajowego po jednym gospodarstwie z każdej kategorii. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem przedsięwzięcia.

Za merytoryczną stronę konkursu odpowiada Magdalena Świątkowska – główny specjalista ds. rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska (e-mail: magdalena.swiatkowska@wodr.poznan.pl, tel. 61 86 304 39), która opracuje wymagane prezentacje wybranych gospodarstw, przygotuje stosowną dokumentację oraz dokona zgłoszenia do etapu krajowego.

Warto wspomnieć, iż laureaci z województwa wielkopolskiego już wielokrotnie sięgali po laury krajowe, bądź plasowali się w pierwszej trójce gospodarstw najlepszych w kraju. Ponadto, w ubiegłym roku Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu został nagrodzony za zaangażowanie w konkurs.

Źródło: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu