WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Szkoła naszych marzeń – Czas na porzucenie schematów i utartych ścieżek

Kongres Edukacyjny – Szkoła naszych marzeń odbędzie się w dniach 5-6 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli samorządu, dyrektorów szkół i przedszkoli, aktywistów działających oddolnie na rzecz idei nowej edukacji, nauczycieli, rodziców oraz samych młodych ludzi, którzy wspólnie pochylą się nad wizją lepszej edukacji, a także możliwościami jej wprowadzenia w szkołach na terenie miasta Konin i powiatu konińskiego.

Podczas Kongresu zostanie wypracowany plan określonych działań zmierzających do wprowadzenia pozytywnej, długofalowej zmiany tak, by stworzyć szkoły, które między innymi są miejscem przyjaznym dla dzieci i dla samych nauczycieli, a zamiast dyscypliny i rywalizacji stosują metody rozbudzające naturalne poczucie odpowiedzialności, uczą szacunku, empatii i współpracy.
Spotkanie zostanie przeprowadzone techniką Otwartej Przestrzeni. Program wydarzenia obejmuje cykl inspirujących wystąpień ekspertów i praktyków związanych z neurodydaktyką, psychologią czy sztuką. Zachęcamy do zapoznania się z ramowym planem tego wydarzenia edukacyjnego.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Miasto Konin, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Partnerzy wydarzenia to: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, Fundacja Konin Dzieciom, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Przedszkole nr 8 w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 10, II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie, a także Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem GEPETTO. Wsparcia udzielili także Starostwo Powiatowe w Koninie i Firma PAT-KOMP.

Szkoła naszych marzeń
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego