WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku

Uroczystość z okazji 170. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci Zofii Urbanowskiej – publicystki i pisarki, autorki powieści „Księżniczka”, „Gucio zaczarowany”, „Róża bez kolców” – odbyła się w dniu 15 maja w Domu Kultury w Kowalewku (gm. Rzgów).

Spotkanie poświęcone życiu i twórczości pisarki rozpoczęło się od powitania zebranych gości przez Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka, a następnie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową wmurowaną w ścianę Domu Kultury.
Podczas uroczystości w Kowalewku zabrała głos Barbara Kosmowska, pisarka, poetka, bardzo blisko związana z dorobkiem Urbanowskiej. „Wokół twórczości Zofii Urbanowskiej” - to temat refleksji, którą podzieliła się ona z uczestnikami spotkania.
Uroczystości towarzyszyło także rozstrzygnięcie konkursów literackich na recenzję oraz opowiadanie inspirowane twórczością Zofii Urbanowskiej, a także konkursu na spot reklamowy popularyzujący wiedzę o życiu i dorobku pisarki.

Podczas spotkania Starostwo Powiatowe w Koninie przekazało do księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie szczególny egzemplarz powieści – oryginalne wydanie „Gucia zaczarowanego” z 1908 roku autorstwa Zofii Urbanowskiej. Uroczystość zakończona została pokazem filmu animowanego opowiadającego o przygodach wspomnianego, tytułowego Gucia.
Poprzednie Zdjęcie
  • Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku
  • Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku
  • Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku
  • Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku
  • Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku
  • Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku
  • Rok Zofii Urbanowskiej w Kowalewku
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego