Podpisanie umowy na realizację projektu w ZSEU w Żychlinie

Powiat Koniński przeprowadzi modernizację Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Prace prowadzone będą w Pałacu Bronikowskich i w dwóch innych budynkach edukacyjnych. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z WRPO.

W najbliższy wtorek, w sali balowej Pałacu Bronikowskich w Żychlinie zostanie podpisana umowa na realizację projektu „Edukacja z ekologią – kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie efektywności energetycznej trzech budynków mieszczących się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Żychlinie. Jego realizacja kosztować będzie ponad 1,5 miliona złotych.

Dzięki zakwalifikowaniu zadania do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, powiat otrzyma wsparcie unijne w wysokości przekraczającej milion złotych.

Umowa o dofinansowanie projektu zostanie zawarta 21 maja o 12.30  w siedzibie ZSEU w Żychlinie. W imieniu samorządów podpisy na dokumencie złożą: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Starosta Koniński Stanisław Bielik.

Program spotkania

godz. 12:30 – Rozpoczęcie spotkania, powitanie gości
godz. 12:35-12:45 – Wizualizacja projektu w formie prezentacji multimedialnej – Ewelina Rapeła, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie
godz. 12:45-13:05 – Wystąpienia: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Stanisław Bielik – Starosta Koniński