Zapraszamy do powiatu kaliskiego na Forum Wielkopolskiej Wsi Europejskiej

Forum Wielkopolskiej Wsi Europejskiej, organizowane z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do UE, odbędzie się w sobotę (18 maja) w Stawiszynie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Komisję Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce. Organizatorami Forum są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina i Miasto Stawiszyn, Powiat Kaliski oraz Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „Nowy Świat”.

Czy UE była, jest, i czy będzie przestrzenią sprzyjającą polskiemu rolnictwu? Jak fundusze unijne wpływają na technologiczny rozwój branży rolno-spożywczej? Jakie wyzwania stoją przed rolnictwem w nadchodzącym czasie? Na te i inne pytania spróbują znaleźć odpowiedzi uczestnicy dwóch debat: samorządowej oraz gospodarczej, które odbędą się podczas Forum.

Środki Unii Europejskiej stwarzają szansę rozwoju, a jednym z przykładów odnowy wsi w Wielkopolsce będzie uroczyście otwarte w trakcie imprezy, zmodernizowane Targowisko „Mój Rynek” w Stawiszynie – jedno z największych targowisk w Południowej Wielkopolsce sfinansowane właśnie ze środków europejskich.
Integralną częścią Forum będzie także wystawa rolnicza pokazująca nowoczesne maszyny i urządzenia zwiększające wydajność pracy w produkcji rolnej oraz podnoszące komfort pracy rolników. Wystawa służyć ma promocji postępu, innowacyjności i kreatywności mieszkańców wielkopolskiej wsi.

Wydarzenie w Stawiszynie to również okazja do prezentacji kultury i tradycji, w tym ekspozycji kulinarnych produktów regionalnych, dlatego organizatorzy dla wszystkich gości przygotowali wyjątkowy piknik europejski. W ramach pikniku na scenie zaprezentują się, m.in. zespoły ludowe i kabaretowe oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.
Goście będą mogli również posmakować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kaliskiego czy też zwiedzać stoiska lokalnych stowarzyszeń, organizacji i instytucji. Dla najmłodszych przewidziano park rozrywki oraz dmuchane atrakcje. Gwiazdą wieczoru będzie zespół BOBI, a na zakończenie Forum zaplanowano wspólną Europejską Dyskotekę pod gwiazdami.
Zapraszamy do powiatu kaliskiego na Forum Wielkopolskiej Wsi Europejskiej