Najbardziej świadomi konsumenci w Wielkopolsce

Powtórzyli sukces z ubiegłego roku i zwyciężyli w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Finał Wielkopolskiej Olimpiady Konsumenckiej znów należał do uczniów z powiatu konińskiego.

- Podwójne zwycięstwo powiatu konińskiego w finale wojewódzkim olimpiady konsumenckiej powoli staje się tradycją. Drugi rok z rzędu wygraliśmy jako drużyna. Na ten sukces złożyły się oczywiście sukcesy indywidualne: Weroniki Kmieć, która (tak jak w ubiegłym roku) zajęła I miejsce w konkursie, Andżeliki Ziółkowskiej – laureatki II miejsca oraz Natalii Malczyk, która zakończyła udział w olimpiadzie na VIII miejscu – mówi Bernadeta Szmytka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Tegoroczny finał olimpiady konsumenckiej w Poznaniu ponownie okazał się szczęśliwy dla laureatów eliminacji powiatowych organizowanych przez konińskie starostwo. Wszystkie trzy uczennice reprezentujące powiat koniński w etapie wojewódzkim konkursu znalazły się w jego finałowej dziesiątce.

O miano najbardziej świadomych konsumentów w Wielkopolsce rywalizowało w tym roku 400 uczniów, a do ścisłego finału awansowało 48. Największą wiedzą z zakresu prawa konsumenckiego wykazały się: Weronika Kmieć (62 pkt. - I miejsce) i Andżelika Ziółkowska (58 pkt. - II miejsce) z Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych w Sompolnie. Pierwsza z uczennic triumfowała w finale wojewódzkim konkursu również w ubiegłym roku. Dobrze zaprezentowała się także Natalia Malczyk z Zespołu Szkól Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, która z wynikiem 48 pkt. zajęła VIII lokatę w konkursie.

Doskonałe przygotowanie naszych reprezentantek i ich indywidualne osiągnięcia zadecydowały o zwycięstwie powiatu konińskiego w klasyfikacji drużynowej olimpiady. Kolejne miejsca na podium zajęły powiat gostyński i miasto Leszno.

Finał XV Wielkopolskiej Olimpiady Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej odbył się 11 kwietnia w Poznaniu. Jej organizatorami byli: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd województwa wielkopolskiego, poznański oddział Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów oraz powiaty województwa wielkopolskiego.
  • Finał XV Wielkopolskiej Olimpiady Konsumenckiej
Następne Zdjęcie