Nowa inicjatywa DPS w Ślesinie

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie wystąpił z nową inicjatywą. Ma ona zachęcić bliskich mieszkańców placówki do częstszych odwiedzin i wspólnych spotkań.

Z inicjatywy dyrektor Joanny Wołyńskiej, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie zorganizował zebranie pracowników placówki z rodzinami jej mieszkańców. To pierwsze takie spotkanie, podczas którego bieżące sprawy i problemy domu omówione zostały wspólnie przez personel oraz najbliższych podopiecznych. Na zaproszenie dyrektor odpowiedziało 10 osób. Przedstawiciele rodzin aktywnie dyskutowali na tematy będące przedmiotem zebrania. Konsultacji poddany został również dokument określający procedurę odwiedzin pensjonariuszy.

– Podopieczni zawsze obawiają się, czy bliscy przyjdą, czy nie zapomną. Dla nich kontakt z rodziną jest ważny, tęsknią za domem – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie – dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy naszego domu mieli kogoś bliskiego, kogoś, do kogo mogą się odwołać w trudnych chwilach i na kogo mogą liczyć, kiedy potrzebują wsparcia. Zacieśnianie więzi z domem rodzinnym stanowi ważny element rehabilitacji społecznej. Zebrania z udziałem rodzin naszych podopiecznych mają zaowocować zwiększeniem kontaktów pensjonariuszy z najbliższymi. Zamierzamy, więc organizować takie spotkania również w przyszłości – dodaje dyrektor.

Kolejną inicjatywą służącą utrzymywaniu ciepłych, otwartych relacji mieszkańców domu ze swoimi rodzinami będzie spotkanie organizowane w placówce 15 maja z okazji obchodów „Dnia Rodziny”.