WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego

O aktualnej sytuacji i przyszłości polskiego rolnictwa rozmawiać będą uczestnicy Forum Rolniczego, które odbędzie się 20 marca w strażnicy OSP w Sławsku. Spotkanie adresowane jest do rolników z powiatu konińskiego, a jego cel to wywołanie merytorycznej dyskusji na najbardziej bieżące tematy rolnicze.

Na pytania uczestników Forum odpowiadać będą parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych, przedstawiciele agend oraz instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, a także działacze samorządu rolniczego.

Spotkanie stanowi okazję do przekazania jego uczestnikom wiedzy na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, jak również omówienia sytuacji na rynku trzody chlewnej z uwzględnieniem problematyki związanej z zagrożeniem wirusem ASF i obowiązkiem prowadzenia w gospodarstwach zasad bioasekuracji. Przedstawione zostaną również zmiany w ustawie Prawo wodne oraz program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, a także wynikające z nowej ustawy możliwości pozyskania wsparcia na działalność Kół Gospodyń Wiejskich. Ponadto, wywołany zostanie temat wyborów do izb rolniczych, które odbędą się w 2019 roku.

Rolnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji. Radą i pomocą służyć będą przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych, m.in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Inicjatorem i organizatorem Forum jest konińskie biuro powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W realizacji przedsięwzięcia wspiera je Starostwo Powiatowe w Koninie. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich Rolników z powiatu konińskiego do wzięcia udziału w Forum, które odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w OSP Sławsk w gminie Rzgów.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego