Powiatowe obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Powiatowe uroczystości upamiętniające 71 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, połączone z obchodami Dnia Weterana i Misją Pojednania odbędą się w niedzielę 5 września w kościele Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie.

Starosta Koniński Stanisław Bielik oraz Wikariusz Biskupi Rejonu Konińskiego Ks. Prałat Wojciech Kochański zapraszają na uroczystości, podczas których przewidziano:

12.50 - Zbiórka pocztów sztandarowych i uczestników przed kościołem Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie
12.55 - Przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników do Kościoła
13.00 - Msza Św. w intencji żyjących i poległych kombatantów II Wojny Światowej oraz o pokój na świecie
14.00 - Uroczystości pod stacją Drogi Krzyżowej "Pojednanie".

Uczestnicy uroczystości odmówią też modlitwę ekumeniczną, odczytają Przesłania Kombatantów oraz złożą wspólny wieniec od mieszkańców miasta i powiatu konińskiego.
Rocznicowe uroczystości zakończą się spotkaniem koleżeńskim kombatantów i zaproszonych gości w świetlicy Zespołu Szkół Medycznych w Koninie, w trakcie którego odbędzie się koncert pieśni patriotycznych chóru "Działkowiec" z Konina.