Warsztaty Tańca Ludowego i Współczesnego rozpoczęte

Wczoraj w Ośrodku Wypoczynkowym "Delfin" w Półwiosku Starym rozpoczęły się Warsztaty Tańca Ludowego i Współczesnego. W zajęciach biorą udział trzy grupy tańca ludowego oraz pięć grup tańca współczesnego, w sumie 99 młodych adeptów sztuki tanecznej. Są wśród nich reprezentanci Babiaka, Sarbic, Rychwała, Ślesina i Kleczewa.

Organizatorzy - Klub Sportowy "Feniks" w Ślesinie, Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie - zaplanowali dla uczestników oprócz zajęć tanecznych wiele atrakcji: rejsy statkiem, dyskoteki, ogniska, a także… krótką, ale intensywną naukę języka chińskiego.
Zajęcia taneczne prowadzone są przez młodych, ale już doświadczonych i utytułowanych instruktorów: Martę Jarosz, Jacka Szczepankiewicza, Sylwię Michalak i Joannę Łęcką.
W piątek 10 września o godz. 15.00 odbędzie się koncert, podczas którego uczestnicy warsztatów zaprezentują nowe układy taneczne, które poznają w trakcie kilkudniowych ćwiczeń.
Warsztaty potrwają do soboty 11 września.