Powitali Nowy Rok w starostwie

Na zaproszenie przewodniczącego rady Janusza Stankiewicza i starosty Stanisława Bielika, 3 stycznia w sali sesyjnej urzędu, wspólnie powitali 2019 rok parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, duchowni oraz przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych i mediów. Władze województwa reprezentował na spotkaniu wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

- Noworoczne spotkanie samorządowe, organizowane w konińskim starostwie, ma swoją kilkunastoletnią tradycję. Każdego roku jednak to uroczyste spotkanie jest inne i każdego roku wyjątkowe. Ta wyjątkowość wynika z wielu przyczyn, tych zewnętrznych – jak ważne jubileusze, historyczne rocznice czy chociażby tak, jak w tym roku to, że spotykamy się u progu nowej kadencji  - takimi słowami Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego powitał gości przybyłych w styczniowe popołudnie do Starostwa.

W przemówieniu nie zabrakło również podziękowań za wspieranie administracji powiatowej w realizacji zadań i ważnych społecznie przedsięwzięć oraz zaproszenia na Galę Powiatu, która odbędzie się już 25 stycznia w Konińskim Domu Kultury.

Uroczystą oprawę spotkania podkreśliła wspólna modlitwa, a noworocznym życzeniom i uściskom dłoni towarzyszyło kolędowanie młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Pod dyrekcją Zbigniewa Osajdy - dyrygenta Orkiestry Quantum w Rychwale wystąpili też radni powiatowi oraz pracownicy starostwa i jednostek w specjalnie przygotowanym na tę okazję utworze „Merry Christmas Everyone”.

Dopełnieniem świąteczno-noworocznej atmosfery były przepiękne wigilijno-noworoczne zapachy oraz doskonałe smaki potraw przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Razem do sukcesu” z Kramska.
  • Powitali Nowy Rok w starostwie
Następne Zdjęcie