WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Ogólnopolskie konkursy - kulinarny i barmański - z udziałem uczniów z Żychlina

Pierwszy tydzień grudnia obfitował w sukcesy uczniów z technikum żywienia z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Młodzi kucharze: Damian Durski i Żaneta Marciniak z 2 klasy tż wystartowali w I Kulinarnym Pucharze Polski Mięsa Drobiowego. Spośród 60 zgłoszeń z całej Polski, wybrano dziesięciu najlepszych uczniów, ktorych zaproszono na finał w Warszawie. W tym gronie znaleźli się również kucharze z Żychlina.

W Warszawie towarzyszyła im 20-osobowa grupa uczniów z ZSEU, która dzięki zakwalifikowaniu się Damiana i Żanety do ścislej czołówki, wzięła udział w warsztatach i wykładach odbywających się w Food Lab Grzegorza Łapanowskiego dotyczących mięsa drobiowego. W zmaganiach konkursowych młodych kucharzy oceniało wybitne jury: Robert Sowa, Teo Vafidis, Giancarlo Russo i Jarosław Walczyk. 

Również w Warszawie, młodzi barmani rywalizowali w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie Monin Junior Cup 2018, w którym debiutował Bartosz Trawiński z 2 klasy technikum żywienia w Żychlinie. Konkurs składał sie z dwóch konkurencji: blind testu i przygotowaniu drinka wraz z dekoracją. W drugiej konkurencji wysoko oceniono umiejętności techniczne ucznia z ZSEU.

Oceną jurorską zajmowali się profesjonalni barmani i sędziowie ze Stowarzyszenia Barmanów Polskich. Bartosz Trawiński z Warszawy wrócił z nagrodami, m.in. zaproszeniem na szkolenie Monin z zakresu znajomości praktycznego wykorzystania produktów barmańskich.

Poprzednie Zdjęcie
  • Ogólnopolskie konkursy - kulinarny i barmański - z udziałem uczniów z Żychlina
  • Ogólnopolskie konkursy - kulinarny i barmański - z udziałem uczniów z Żychlina
  • Ogólnopolskie konkursy - kulinarny i barmański - z udziałem uczniów z Żychlina
Następne Zdjęcie
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego