Bezpłatna rehabilitacja lecznicza za pośrednictwem KRUS

Placówka Terenowa KRUS w Koninie zaprasza Rolników do korzystania z rehabilitacji leczniczej realizowanej przez Kasę w ramach 21-dniowych turnusów rehabilitacyjnych w Centrach Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju, Horyńcu Zdroju, Szklarskiej Porębie, Świnoujściu, Kołobrzegu i Jedlcu.

Głównym celem prowadzonej rehabilitacji jest zapobieganie inwalidztwu lub ograniczenie go do poziomu umożliwiającego ubezpieczonemu dalsze wykonywanie pracy w gospodarstwie rolnym, a w przypadku osób, które zdolność do pracy utraciły jej przywrócenie w wyniku leczenia i rehabilitacji.

Świadczenie rehabilitacyjne przyznawane jest na wniosek lekarza ustalającego wskazania do odbycia rehabilitacji. Więcej informacji na temat turnusów rehabilitacyjnych realizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dostępne tutaj oraz na stronie www.krus.gov.pl.