Ponad 178 litrów krwi zebrano w województwie wielkopolskim dzięki Muszkieterom i PCK

W ramach XI edycji kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” podczas 21 zbiórek krwi na terenie województwa wielkopolskiego jego mieszkańcy oddali ponad 178 litrów krwi. W całej Polsce dzięki kampanii realizowanej przez Grupę Muszkieterów, która zarządza sieciami Intermarché i Bricomarché, wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem zebrano blisko 1 200 litrów życiodajnego płynu.

Od maja do września 2018 r. wyspecjalizowane krwiobusy Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stacjonowały na parkingach przed sklepami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. W 106 miastach 15 polskich województw przeprowadzono aż 129 zbiórek krwi. Akcjom towarzyszyły także liczne konkursy, pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

W województwie wielkopolskim odbyło się łącznie 21 akcji promujących honorowe krwiodawstwo, połączonych z poborem krwi, podczas których zgłosiło się łącznie ponad 540 chętnych, a prawie 400 osób oddało krew. Tegoroczna zbiórka w województwie wielkopolskim odbyła się w następujących miastach: Chodzieży, Czarnkowie, Grodzisku Wielkopolskim, Jarocinie, Kępnie, Koninie, Krotoszynie, Międzychodzie, Obornikach, Ostrowie Wielkopolskim (3 akcje), Ostrzeszowie, Pleszewie, Słupcy, Starym Mieście, Swadzimiu, Śremie, Wągrowcu (2 akcje) oraz Wolsztynie.

Najlepsze wyniki w województwie osiągnęły:
  • Ostrów Wielkopolski (3 akcje) (Intermarché i Bricomarché) – zebrano 23,9 litra krwi od 53 dawców
  • Wągrowiec (2 akcje) (Intermarché i Bricomarché) – zebrano 22,7 litra krwi od 51 dawców
  • Słupca (Intermarché) – zebrano 14 litrów krwi od 31 dawców

Więcej informacji na temat kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” oraz pozostałych akcji społecznych Grupy Muszkieterów realizowanych na rzecz lokalnych społeczności znajduje się na stronie internetowej: www.muszkieterowie.pl
XI edycja kampanii