WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

20 lat Powiatu Konińskiego. W sobotę gala podsumowań i wspomnień

20 lat temu, rozpoczął się nowy rozdział historii samorządności naszego kraju. Po 23-letniej przerwie, w wyniku reformy administracyjnej, na mapę Polski wróciły powiaty. W sobotę Powiat Koniński na uroczystej Gali w Domu Kultury Oskard świętował będzie tę wyjątkową rocznicę. Początek o 16.00

Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 1998 roku, został powołany do życia Powiat Koniński, jako jeden z 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego. Dokonano wówczas symbolicznego przekazania wspólnocie samorządowej i władzom powiatu odpowiedzialności za sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym. Pierwsza rada odrodzonego samorządu Powiatu Konińskiego, licząca 45 radnych, rozpoczęła pracę 5 listopada 1998 r. Od tego momentu minęło już 20 lat. Dwie dekady przemian gospodarczych, społecznych i mentalnych, które odmieniły także Powiat Koniński. I w dużej mierze jest to zasługa samorządowców obecnej, jak i poprzednich kadencji, którzy aktywnie w tym procesie uczestniczyli, a także wielu organizacji, instytucji i oczywiście tworzących wspólnotę powiatową mieszkańców.
W najbliższą sobotę (13 października) podczas -  organizowanej z okazji jubileuszu - Gali będziemy mogli wspólnie spojrzeć w przeszłość i przypomnieć sobie jak budowała się samorządność i poczucie więzi wśród społeczności powiatu konińskiego.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki „OSKARD”. Wspomnieniom 20 lat powiatowej samorządności towarzyszyć będzie szereg atrakcji.  Jedną z nich będzie spektakl muzyczny „Retro Show” w wykonaniu Barbary Melzer z zespołem.

Gorąco zapraszamy.
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego