Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Powiat Koniński uczci Dzień Edukacji Narodowej 12 października w Kleczewie. Gospodarzem tegorocznych obchodów będzie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, który świętuje w tym roku także jubileusz 70-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego  im. Adama Mickiewicza.

Uroczystości staną się okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński. Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia zawodowe pracownicy oświaty otrzymają nagrody starosty konińskiego oraz dyrektorów szkół.
Po uroczystej akademii, rozpoczną się obchody związane z jubileuszem 70-lecia istnienia, wchodzącego w skład zespołu, liceum. Z tej okazji zaprezentowana zostanie monografia kleczewskiego liceum, a także film przybliżający historię placówki. Uroczystości uświetni występ uczniów zatytułowany „Pan Tadeusz w niecodziennej odsłonie”.