WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Powiat Koniński pierwszym samorządem z „SOW”

Powiat Koniński, jako pierwszy samorząd w kraju wdrożył System Obsługi Wsparcia (SOW) finansowany przez PFRON. W ramach pilotażu korzystają z niego studenci objęci programem „Aktywny Samorząd”. Z czasem platforma zostanie udostępniona dla wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców powiatu.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił pod koniec września System Obsługi Wsparcia (SOW). Pierwsze jego wdrożenie miało miejsce w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, gdzie specjaliści w asyście wykonawcy systemu dokonali konfiguracji oprogramowania oraz przeszkolili pracowników PCPR, którzy z aplikacji będą korzystać.
System ma ułatwić korzystanie ze środków Funduszu. Umożliwia, bowiem osobom niepełnosprawnym samodzielne aplikowanie o wsparcie z funduszy przekazanych przez PFRON do jednostek samorządu terytorialnego, bez konieczności pojawiania się w urzędzie.

Dzięki zainstalowaniu platformy elektronicznej w PCPR w Koninie, niepełnoprawni mieszkańcy powiatu konińskiego, jako pierwsi w kraju, mogą składać wnioski o dofinansowanie z PFRON przez Internet w ramach e-usług. Zanim jednak system zostanie udostępniony wszystkim jego użytkownikom, będzie testowany przez studentów z powiatu korzystających z programu Aktywny Samorząd „Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji”.

Do końca tego roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  zamierza wdrożyć system w kolejnych 40 samorządach, a do połowy przyszłego roku chce nim objąć cały kraj.
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego